Avslutade auktioner liknande döderhult auktion
FIGURINER, 3 st, keramik och trä, bla Hilmer Joha...
Väggplatta stämplad "Ernesto". Hund med otydlig stämpel. Trägubben märkt "Döderhult, Oskarshamn, 1952, HJ" (Hilmer Johansson). Läs mer...
- 2013-10-12
- Auktionshuset Thelin & Johansson
- 300 SEK
SKULPTUR, träskuren, märkt, Döderhult OskarstrÃ...
Träskuren, höjd 17 cm. Läs mer...
- 2014-03-14
- Auktionsverket Engelholm
- 300 SEK
Hilmer Johansson, figurer, 3 st, skuret trä, sign...
Hilmer Johansson, figurer, 3 st, skuret trä, sign o dat. Man med korg. H 17. Sign Hilmer Johansson Döderhult Oskarshamn 1942. Man med käpp. H Läs mer...
- 2015-12-15
- Lauritz
- 325 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med spånkorg, träskulptur,...
Höjd 19 cm. Läs mer...
- 2015-12-28
- Kalmar Auktionsverk AB
- 350 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med rock, träskulptur, Dö...
Höjd 20 cm. Läs mer...
- 2015-12-27
- Kalmar Auktionsverk AB
- 400 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulptur, snidat trä, Döderhul...
Höjd ca 20 cm. Läs mer...
- 2015-03-02
- Auktionshuset Thelin & Johansson
- 450 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulpturer, 4 st. Snidat trä, D...
Högsta höjd 23 cm. Läs mer...
- 2015-12-20
- Auktionshuset Thelin & Johansson
- 500 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulpturer, 3 st, snidat och mÃ...
Höjd 15 till 17 cm. Läs mer...
- 2016-04-11
- RA Auktionsverket Norrköping AB
- 500 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med paket, träskulptur,Död...
Höjd 20 cm. Läs mer...
- 2015-12-26
- Kalmar Auktionsverk AB
- 510 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulpturer. 2 st, snidat trä, D...
Höjd: 19 samt 12 cm. Läs mer...
- 2015-12-01
- Auktionshuset Thelin & Johansson
- 550 SEK