Avslutade auktioner liknande döderhult auktion

FIGURINER, 3 st, keramik och trä, bla Hilmer Johansson, VÄGGPLATTA, gips, 1900-tal.

  • 2013-10-12
  • Auktionshuset Thelin & Johansson
  • 300 SEK
SKULPTUR, träskuren, märkt, Döderhult Oskarström, 1949.

  • 2014-03-14
  • Auktionsverket Engelholm
  • 300 SEK
Hilmer Johansson, figurer, 3 st, skuret trä, sign o dat

  • 2015-12-15
  • Lauritz
  • 325 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med spånkorg, träskulptur,Döderhult,Oskarshamn, 1953.

Höjd 19 cm. Läs mer...

  • 2015-12-28
  • Kalmar Auktionsverk AB
  • 350 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med  rock, träskulptur, Döderhult,Oskarshamn,1900-talets mitt.

Höjd 20 cm. Läs mer...

  • 2015-12-27
  • Kalmar Auktionsverk AB
  • 400 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulptur, snidat trä, Döderhult, Oskarshamn, signerad och daterad 1953.

Höjd ca 20 cm. Läs mer...

  • 2015-03-02
  • 450 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulpturer, 4 st. Snidat trä, Döderhult, Oskarshamn, signerade.

Högsta höjd 23 cm. Läs mer...

  • 2015-12-20
  • 500 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulpturer, 3 st,  snidat och målat trä, Döderhult, Oskarshamn, signerad och daterad 1947.

  • 2016-04-11
  • RA Auktionsverket Norrköping AB
  • 500 SEK
HILMER JOHANSSON. Man med paket, träskulptur,Döderhult,Oskarshamn, 1953.

Höjd 20 cm. Läs mer...

  • 2015-12-26
  • Kalmar Auktionsverk AB
  • 510 SEK
HILMER JOHANSSON. Skulpturer. 2 st, snidat trä, Döderhult, Oskarshamn, signerade.

  • 2015-12-01
  • 550 SEK